RÁJEČKO B - VILÉMOVICE A 0:2 (0:2)

18.05.2011 21:37

 

V sobotu 14.května jsme jeli na hřiště Ráječka, které v minulém kole porazilo jednoznačně Lažany na jejich hřišti 4:0. O jejich dobré jarní formě vypovídá 13 získaných bodů ze 6-ti jarních utkání. Z toho na domácí půdě zaváhali pouze s Knínicemi kde remizovali 3:3. Věděli jsme ,že nás nečeká žádný lehký soupeř a přes to, že se našemu mužstvu také v jarních zápasech daří ( získali jsme 11 bodů),jsme k utkání odjížděli s určitými obavami.                                                                                                                                                                                                  Navíc se omluvil pro pracovní vytížení střelec P. Sehnal a dále Beneš. Museli jsme sáhnout po útočníkovi z „B“ mužstva V.Šindelářovi.Do utkání jsme nastoupili v následujícím složení :

                                     Urbánek J.

     Vašíček L.       Slavíček M.     Kvasnovský P.      Fiala Jiří

     Stupka K.        Školař O.         Šebela M.             Kučera o.

                        Doneberger P.        Šindelář V.

Náhradníci:    Kučera R., Sedlařík O., Kučera M.                                                                                                                                             Branky:    23. Šindelář V.35. Stupka J.  

Do utkání jsme vstoupili vlažně a první minuty se odehrávali ve středu hřiště. Domácí se na dostřel k naší brance nedostávali a tak nás ohrožovali zejména ze standardek na které jsme si museli dávat velký pozor. V patnácté minutě pěkně vypálil J.Fiala, ale jeho prudkou umístěnou ránu nepustil na bránu domácí obránce. Za chvíli se ve velkém vápně krásně uvolnit Šindelář a i když byl faulován podařilo se mu vsítit branku. Rozhodčí Hlubinka ( mimochodem podal velice kvalitní výkon) zkušeně počkal a v případě, že by branka nepadla, byla by nařízena penalta. V tuto chvíli jsme domácí zatlačili do obrany a byli jsme jednoznačně lepším a zejména fotbalovějším   týmem. Druhá branka visela ve vzduchu a také brzo přišla. Šindelář vhodil rychle aut přímo pod nohy Šebeli, ten s míčem namířil do středu hřiště a krásnou přihrávkou našel z pravé strany nabíhajícího Stupky, který s míčem utekl svému obránci a nekompromisní křížnou střelou vsítil naši druhou branku. Domácí zahrozili ojediněle pouze z rohových kopů a zejména z trestňáků, kterých bylo v nebezpečné vzdálenosti od naši branky docela dost.                                                                                                    O poločasu jsme si v kabině řekli, že musíme omezit fauly v blízkosti naši branky, abychom nedostali nějaký zbytečný gól. Naopak se pokusíme zvýšit náskok a v poklidu dohrát toto utkání.                                                                                                                                                       Začátek v druhém poločase pokračoval v duchu prvního poločasu s tím, že jsme hráli fotbal a domácí se soustředili pouze na odkopávání míčů a snažili se o rychlé protiútoky. Naše obrana hrálaprecizně a nepustila domácí útočníky do žádné vážnější akce ( pouze v posledních minutách již nehrála tak soustředěně a domácí nastřelili ze skrumáže tyč). Zato naši hráči stříleli, ale branka domácích byla zakletá a dále je potřeba dodat, že měli v brance gólmana, který nám několik střel krásně vychytal a některé zkušeně tlačil z branky ven svým upřeným zrakem. Zejména při střelách našeho předstopera Kvasnovského a Školaře.                                                                                                                                              Utkání se tak dohrálo v poklidu a odvážíme si další tři body za vítězství, které jsme si jednoznačně zasloužili a částečně jsme tak odčinili podzimní domácí remízu 0:0.                                                                                                                                                                               V příštím utkání přivítáme na domácí půdě hráče z Vranové a nečeká nás žádné lehké utkání již jenom z toho důvodu, že jsme je na podzim nedokázali porazit a pouze jsme remizovali i když soupeř dohrával cca 30minut pouze s devíti hráči ( vyloučeni za hrubé fauly).                       V tabulce máme již 40bodů a dotáhli jsme se na druhé Kotvrdovice na dva body ( prohráli doma se Skalicí 5:0) a stejný počet bodů má třetí Lipůvka.V posledních zápasech se pokusíme zdramatizovat ještě boj o druhé místo. Tímto zveme všechny naše příznivce na nedělní zápas 22.5.2011, který začíná na našem hřišti ve Vilémovicích v 16.30 hod.