LIPŮVKA - VILÉMOVICE 1:4 (1:2)

22.05.2014 21:20

K dalšímu utkání okresního přeboru ,jsme zajížděli do Lipůvky ,kde se nám obvykle daří, ale tým Lipůvky je velmi silný i když se jim poslední kola nedařilo a také jsme chtěli napravit dojem z nepříliš povedených domácích zápasů.
Začali jsme aktivně a hned ve třetí minutě po akci Pernici a Vorlického dostal ke střele Kučera ,mířil však vedle.Domácí odpověděli nebezpečnou hlavičkou po přímém kopu a jedovatou střelou ,která šla naštěstí pro nás mimo.Běžela 13.minuta dlouhý nákop domácích naši obránci zle vyhodnotili ,míč se dostal k útočníkovi Lipůvky ,který přehodil Urbánka a dal na 1:0.My jsme odpově děli hned vzápětí ,když se o minutu později dostal do pokutového území Vorlický ,skvěle načasoval přihrávku na Pernicu a ten srovnal na 1:1.Domácí se rychle oklepali a dvěma šancemi nám připomněli že fotbal hrát umějí,naštěstí jejich střely šly těsně vedle. V minutě 22 se v šanci ocitl Vorlický,ale neprostřelil domácího brankáře.V minutě 29.překrásnou přihrávku do běhu dostal od P. Mikšovského Vorlický ,který opět prokázal svou rychlost a podél brankáře nám přesnou střelou zajistil vedení 1:2.V těchto chvílích jsme si vytvořili dobré příležitosti a zejména akce Marošiho a Eliáše volala po gólu ,ale Eliáš nepropálil domácího brankáře.V šancích se objevil Vorlický i Pernica ,skóre však zůstalo nezměněno.Domácí také nestříleli přesně a tak se šlo do kabin za pro nás příznivého stavu.
Druhou půli jsme začali opět aktivně a rychlými protiútoky jsme se snažili navýšit náskok ,ale ani Vorlický ani Pernica v koncovce neuspěli.V minutě 60 .po faulu na Eliáše jsme měli možnost zahrávat přímý kop,míč si postavil Maroši a přesnou střelou k tyči zvýšil na 1:3.V minutě 64.potáhl míč Pernica dostal se do dobré pozice, jeho střela šla však do tyče.Domácí se snažili zvrátit výsledek ,ale nedařilo se jim tak jak si asi představovali a když se dostali ke střele tak si s nimi poradil spolehlivý brankář Urbánek. V minutě 74 se P.Mikšovský prokličkoval až na dostřel domácí branky ,ale střela šla vedle .V šanci se objevil i Eliáš ,ale neuspěl.V minutě 78 pláchl domácí obraně Vorlický sólo však nedotáhl do konce ,domácí brankář mu míč vypíchl.Běžela minuta 86 a Vorlický našel Pernicu a jeho hlavičku gólman neudržel a pojistil náš náskok na 1:4.Konec zápasu se nezadržitelně blížil a my si připsali cenné vítězství.
SESTAVA:Urbánek Jiří-Korytář Jan,Vašíček Luboš "K",Fiala Jiří,Urbánek Marek-Eliáš Lumír,Maroši Jan,Kučera Martin,Mikšovský Petr-Vorlický Jiří,Pernica Marek.
STŘÍDÁNÍ:81.minuta Stupka Jakub za Petra Mikšovského
               88.minuta Kašpárek Michal za Marka Pernicu
ŽK: 9.minuta Fiala Jiří (faul)
    65.minuta Vašíček Luboš (faul)
    67.minuta Mikšovský Petr (faul)