LIPŮVKA - VILÉMOVICE 1:2 (1:1)

24.10.2012 19:35

 Na utkání s týmem Lipůvky,jsme si zvykli již ve třetí třídě a jelikož jsme s nimi postoupili do okresního přeboru,tak nás třetí říjnovou neděli čekal právě zápas s tímto mužstvem.Utkání to bývají vždy velmi vyrovnaná a vypjatá.V neděli jsme nemohli počítat se zaneprázdněným Jiřím Vorlickým a zraněnými Michalem Mikšovským,Ondrou Sedlaříkem a Petrem Flekem,ale mohl už naskočit uzdravený Lumír Eliáš.
                  Začátek zápasu byl vyrovnaný o obě mužstva si vytvořili po jedné příležitosti,ale ta domácích hráčů byla přece jen o něco nebezpečnější.Recept jak překonat obranu domácích naznačil P.Mikšovský,který kolmicí vybídl Grosse,ale buhužel do ofsajdové pozice.V minutě 21. se dral do šance Eliáš,ale nedotáhl akci do konce a domácí vzápětí podnikli rychlý kontr a ohrozili našeho brankáře,který se však nenechal ošálit.O chvíli později se domácí dostali do několika šancí,které se nám podařilo eliminovat.My jsme zahrozili několika brejky,ale nedotáhli jsme je do konce.V minutě 30. nakopl míč Honza Fiala na Grosse ten svým důrazem vyhrál souboj s domácím obráncem,přenechal míč rozběhnutému Eliášovi,ten udělal kličku stoperovi Lipůvky a střelou pod břevno otevřel skóre 0:1.Domácí se ,však nevzdávali a dostávali se do šancí a jednu z nich po našem zaváhání v minutě 41.využili a přízemní střelou srovnali na 1:1.
                  Druhá půle začala náporem domácích a my čekali na šanci v podobě rychlého protiútoku.Šanci měl Honza Fiala ,ale přihrávku na P.Mikšovského mu zblokovali obránci.V minutě 53.vystihl přihrávku domácích neúnavný Mirek Gross,který nenechal po celý zápas domácím obráncům klid na rozehrávku,odražený míč se dostal k Eliášovi a ten parádní střelou překonal brankáře Lipůvky podruhé 1:2!Fotbalisté Lipůvky vsadili vše na jednu kartu a snažili se vyrovnat a vytvořili si i šance ,ale buď je nedotáhli do brankové příležitosti, nebo jsme je dobrou hrou v obraně zastavili.Domácí měli převahu a my hrozili rychlými brejky.Poslední šanci měli domácí asi minutu před koncem ,ale střela z hranice pokutového území šla těsně mimo. A tak po našem výborném taktickém výkonu jsme si připsali další vítězství

                        SESTAVA:Urbánek Jiří- Skalický Stanislav,Vašíček Luboš,Stupka Jakub,Urbánek Marek-Kučera Martin,Fiala Jiří"K" Eliáš Lumír- Fiala Jan,Mikšovský Petr,Gross Miroslav

                        STŘÍDÁNÍ: 53.minuta Šebela Michal za Jana Fialu
                                         78.minuta Zouhar Josef za Jiřího Fialu
                                         90.minuta Kučera Milan za Petra Mikšovského

                                      ŽK: 72.minuta Eliáš Lumír (úmyslné zakopnutí míče)